Słowo Milsbo brzmi jak zaklęcie. Milsbo to witryna z IKEA, która nie jest stale dostępna. A pojawiły się głosy w internecie, że ma być ona całkowicie wycofana z sprzedaży. Występuje w dwóch kolorach białym i czarnym. Ja swoją zobaczyłam na OLX w Przemyślu, czyli jakieś półtorej godziny od mojego domu. Pożyczyłam samochód od rodziców i pojechałam po witrynę z mamą.

Witryna jest całkiem fajna, ale sporo węższa od medycznej. Podzieliłam ją na dwie półki i trzymam tam rośliny które są wysokie.

Po środku jest szybka, jednak musiałam ją zrobić dodatkowo, bo szkoło które jest w tej witrynie jest hartowane, przy próbie zrobienia otworu u szklarza cała posypała się w mak. Można też zrobić ruszt ale mi osobiście bardziej się podoba szklana połka, jest w niej 5 otworów.

Oświetlenie

Założyłam tam dwie lampy, które wzięłam z naszego domowego akwarium. Są to lampy Aquael leedy tubę 16W Sunny. Mają on 90 cm dlatego muszą być założone po ukosie. Przymocowane trytytką 😛

Nie mam tam typowego nawilżacza ale dyfuzor do aromaterapii kupiony w LIDL, jednak ma to duże plusy, bo nie cieknie po ścianach a wilgotność jest dość spora. W granicy 80%. Są tam też dwie tacki z keramzytem i co kilka dni je uzupełniam gorącą wodą, bo podoba mi się taki efekt zagłamwiania.

Dołożyłam tam matę grzewczą, podnosi temperaturę o ok 5 st C. Jest to mata grzewcza ,taka sama jak w witrynie medycznej o mocy 35W.

Po kilku dniach okazało się, ze muszę ją uszczelnić, kupiłam 2 opakowania uszczelek w LM, za ok 30 zł. Sprawują się idealnie. Wilgotność podniosła się momentalnie.

Termometr

Taki sam jak w medycznej, wynalazek z allegro 🙂

Wentylator

Jest tam jeden wentylator, na dole z regulacją mocy, jest dość głośny ale osobiście uważam, ze jeden przy tych roślinach wystarczy w zupełności.

Porównanie

Milsbo vs Witryna medyczna.

Jeśli chodzi o warunki jakie panują w jednej jak i w drugiej, to są podobne. Temperatura jest zbliżona i wilgotność również. Na plus dla Milsbo jest to, że prawie w ogóle tam nie ma roboty przy niej a medyczną prawie zawsze trzeba odnowić. Dla mnie osobiście cenniejsza i wygodniejsza a przed wszystkim większą jest witryna medyczna i jeśli kiedyś się jeszcze zdecyduję na kolejną, to mając taką możliwość wybrałabym medyczną. Lecz ze względu na to, że obie są średnio dostępne od ręki nie przywiązuje się do żadnej z tych myśli 🙂

Kulisy powstawania postów 😛

Nastka stale mi asystuje 🙂 to bardziej jej BLOG 😛